Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. II Armii Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Wydarzenia
Już jest! Film z III edycji Kolej na Bieg PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    
Kolej na Bieg - Miłkowice, 25.06.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę, 25 czerwca odbyła się III edycja Ogólnopolskiego Biegu Przełajowego Kolej na Bieg. Organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Kolejarz przy wsparciu technicznym KB Lew z Legnicy.

W imprezie udział wzięło blisko 350 zawodników. W biegu głównym wystartowało 217 zawodników, którzy mieli do pokonania trasę ok. 8, 5 km. Trasa biegnie wzdłuż czynnego szlaku kolejowego z pętlą w Gniewomirowicach i z powrotem. Punktualnie o godzinie 12 zawodnicy wyruszyli prowadzeni przez eskortę motocyklistów Dragon. Na mecie, po czasie 28:29 zjawił się zwycięzca tegorocznej edycji Tomasz Sobczyk z Wrocławia, za nim Gułaj Artur z czasem 29:02 i 3 Jankowski Grzegorz z czasem 29:21. Najszybszą biegaczką okazała się Emilia Rogoza z Wrocławia, która na mecie pojawiła się po 33 minutach.

Więcej…
 
Dzień Dziecka "Myśliwi dzieciom" - Dobrzejów, 03.06.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

3 czerwca 2017 r. to dzień, w którym juz po raz trzeci Wójt Gminy Miłkowice przy współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował Dzień Dziecka na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Dobrzejowie. Termin okazał się wyjątkowo korzystny ze względu na cudowną pogodę. Dzień był słoneczny, a delikatny wiatr ochładzał wszystkich uczestników wydarzenia.

Więcej…
 
Wizyta w wiosce kolejarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tworzenie wioski tematycznej to długotrwały proces, który może mieć wiele czynników sprzyjających, ale też i sporo przeszkód. Jak znaleźć „pomysł” na swoją wieś?
Z Miłkowicami nie było zbyt dużo problemów. Jak wiadomo już od wielu lat miejscowość znana jest z kolei. Jeszcze w latach 80 wieś wyglądała jak mały – Szanghaj. W Gminie Miłkowice 80% ludności pracowało na kolei. Wokół dworca PKP, na wielkim placu, stało kilkaset rowerów. Jednymi kolejarze przyjeżdżali do prac. Inne miłkowiczanie zostawiali, gdy wsiadali do rannego pociągu w stronę Legnicy.

Więcej…
 
VI Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 9 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w Gimnazjum w Miłkowicach po raz kolejny odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy ze Szkolno - Gimnazjalnym Zespołem Szkół w Miłkowicach.

Jak co roku było świątecznie, niezwykle kolorowo i wyjątkowo słonecznie. Na mieszkańców gminy Miłkowice i okolic czekały dziesiątki potraw i smakołyków, ozdoby świąteczne wykonane przez lokalnych artystów i rękodzielników, a także programy artystyczne. Wszystkie pyszności można było zakupić i skosztować.

Więcej…
 
Jednodniowa wycieczka na narty biegowe na Polanę Jakuszycką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

22 lutego 2017 roku to dzień, w którym Wójt naszej gminy zrealizował pomysł zapoznania części naszych dzieci i młodzieży z dyscypliną, którą tak skutecznie od kilku lat promuje Justyna Kowalczyk, zdobywając medale na światowych zawodach. Chodzi oczywiście o narciarstwo biegowe.

            W tym celu Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował jednodniową wycieczkę do Jakuszyc. Wspólnie z opiekunami, 45 uczestników w wieku powyżej 10 roku życia, bez względu na to, czy kiedykolwiek mieli do czynienia z nartami, wyruszyli na śnieżną przygodę.

Więcej…
 
IX Festiwal Kolęd i Pastorałek - Siedliska, 14.01.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Rekordowa liczba zgłoszeń (76!), która towarzyszyła 9. edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek wśród organizatorów budziła powód do dumy i zadowolenia, wszak to dobra promocja zarówno GOKiS, jak też Gminy, ale przede wszystkim duże wyzwanie ze względów logistycznych. Udało tak… pomieściliśmy blisko 500 osób, bez większych kolizji. Atmosfera od samego początku była gorąca, znakomicie podkręcały ją zespoły ludowe i zespoły dziecięce, które prezentowały się jako pierwsze. Po południu aż do późnych godzin jury skupiło się na przesłuchaniach solistów.

Więcej…
 
25 Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY za nami. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nawet mroźna pogoda tego dnia nie zmroziła serc ofiarodawców i darczyńców. Mimo prywatnych spraw i "zabieganej" codzienności udało nam się wszystkim dokonać czegoś nadzwyczajnego. Po raz kolejny w naszej gminie zorganizowano 25 edycję największego polskiego projektu charytatywnego. Wspaniały dzień uwieńczony wspaniałym wynikiem. Graliśmy dla ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki osobom starszym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udowadnia, że razem możemy dużo zmienić. Ogólnie udało nam się zebrać kwotę 7.483,86 zł. Gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu osób nie udało by się.

Więcej…
 
Koncert Kolęd - Miłkowice, 08.01.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Koncert kolęd w kościele parafialnym w Miłkowicach z udziałem Orkiestry Gminy Miłkowice pod dyrekcją Piotra Koziara, zespołu Trzy Pokolenia, zespołu wokalnego Melomanii pod kierunkiem Pani Agaty Wójtów, chóru szkolno-gimnazjalnego, Stowarzyszenia i Sympatyków Folkloru „Furmani” w towarzystwie dzieci z Rzeszotar oraz solistów Alicji Zelek, Karoliny Serkies, Łukasza Parlickiego i Jakuba Dobrowlańskiego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, Księdza Proboszcza Remigiusza Bernasiewicza, kościelnego Pana Jana Mandziary oraz pracownikom GOKiS.

Więcej…
 
Spektakl bożonarodzeniowy "Historia narodzin cudownego dziecka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Spektakl bożonarodzeniowy "Historia narodzin cudownego dziecka" wystawiony na scenie GOKiS przez uczniów Gimnazjum w Miłkowicach, których przygotowała Pani Ewelina Matczak-Kostrąg.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj22
Wczoraj20
W tygodniu87
W miesiącu663
Wszystkie44526

Kalendarz

lipca 2017
npwścps
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Kolporter RSS

feed-image Bądź na bieżąco