Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. II Armii Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Wydarzenia
Wizyta w wiosce kolejarzy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tworzenie wioski tematycznej to długotrwały proces, który może mieć wiele czynników sprzyjających, ale też i sporo przeszkód. Jak znaleźć „pomysł” na swoją wieś?
Z Miłkowicami nie było zbyt dużo problemów. Jak wiadomo już od wielu lat miejscowość znana jest z kolei. Jeszcze w latach 80 wieś wyglądała jak mały – Szanghaj. W Gminie Miłkowice 80% ludności pracowało na kolei. Wokół dworca PKP, na wielkim placu, stało kilkaset rowerów. Jednymi kolejarze przyjeżdżali do prac. Inne miłkowiczanie zostawiali, gdy wsiadali do rannego pociągu w stronę Legnicy.

Więcej…
 
VI Jarmark Wielkanocny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 9 kwietnia 2017 r. o godzinie 13.00 w Gimnazjum w Miłkowicach po raz kolejny odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu przy współpracy ze Szkolno - Gimnazjalnym Zespołem Szkół w Miłkowicach.

Jak co roku było świątecznie, niezwykle kolorowo i wyjątkowo słonecznie. Na mieszkańców gminy Miłkowice i okolic czekały dziesiątki potraw i smakołyków, ozdoby świąteczne wykonane przez lokalnych artystów i rękodzielników, a także programy artystyczne. Wszystkie pyszności można było zakupić i skosztować.

Więcej…
 
Jednodniowa wycieczka na narty biegowe na Polanę Jakuszycką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

22 lutego 2017 roku to dzień, w którym Wójt naszej gminy zrealizował pomysł zapoznania części naszych dzieci i młodzieży z dyscypliną, którą tak skutecznie od kilku lat promuje Justyna Kowalczyk, zdobywając medale na światowych zawodach. Chodzi oczywiście o narciarstwo biegowe.

            W tym celu Wójt Gminy Miłkowice Dawid Stachura przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłkowicach zorganizował jednodniową wycieczkę do Jakuszyc. Wspólnie z opiekunami, 45 uczestników w wieku powyżej 10 roku życia, bez względu na to, czy kiedykolwiek mieli do czynienia z nartami, wyruszyli na śnieżną przygodę.

Więcej…
 
IX Festiwal Kolęd i Pastorałek - Siedliska, 14.01.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Rekordowa liczba zgłoszeń (76!), która towarzyszyła 9. edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek wśród organizatorów budziła powód do dumy i zadowolenia, wszak to dobra promocja zarówno GOKiS, jak też Gminy, ale przede wszystkim duże wyzwanie ze względów logistycznych. Udało tak… pomieściliśmy blisko 500 osób, bez większych kolizji. Atmosfera od samego początku była gorąca, znakomicie podkręcały ją zespoły ludowe i zespoły dziecięce, które prezentowały się jako pierwsze. Po południu aż do późnych godzin jury skupiło się na przesłuchaniach solistów.

Więcej…
 
25 Finał WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY za nami. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nawet mroźna pogoda tego dnia nie zmroziła serc ofiarodawców i darczyńców. Mimo prywatnych spraw i "zabieganej" codzienności udało nam się wszystkim dokonać czegoś nadzwyczajnego. Po raz kolejny w naszej gminie zorganizowano 25 edycję największego polskiego projektu charytatywnego. Wspaniały dzień uwieńczony wspaniałym wynikiem. Graliśmy dla ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólno pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki osobom starszym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy udowadnia, że razem możemy dużo zmienić. Ogólnie udało nam się zebrać kwotę 7.483,86 zł. Gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu osób nie udało by się.

Więcej…
 
Koncert Kolęd - Miłkowice, 08.01.2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Koncert kolęd w kościele parafialnym w Miłkowicach z udziałem Orkiestry Gminy Miłkowice pod dyrekcją Piotra Koziara, zespołu Trzy Pokolenia, zespołu wokalnego Melomanii pod kierunkiem Pani Agaty Wójtów, chóru szkolno-gimnazjalnego, Stowarzyszenia i Sympatyków Folkloru „Furmani” w towarzystwie dzieci z Rzeszotar oraz solistów Alicji Zelek, Karoliny Serkies, Łukasza Parlickiego i Jakuba Dobrowlańskiego. Serdeczne podziękowania dla wszystkich artystów, Księdza Proboszcza Remigiusza Bernasiewicza, kościelnego Pana Jana Mandziary oraz pracownikom GOKiS.

Więcej…
 
Spektakl bożonarodzeniowy "Historia narodzin cudownego dziecka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Spektakl bożonarodzeniowy "Historia narodzin cudownego dziecka" wystawiony na scenie GOKiS przez uczniów Gimnazjum w Miłkowicach, których przygotowała Pani Ewelina Matczak-Kostrąg.

Więcej…
 
Przedstawienie dla dzieci "Słoń torbalski" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W grudniu dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia pt. "Słoń Torbalski". Jest to zbiór przezabawnych perypetii pewnego zapominalskiego słonia, który przy swoich ogromnych rozmiarach jest strasznie niezdarny. Rozlane mleko czy potłuczony talerzyk, to naprawdę nic strasznego jeśli tylko wyciągniemy z tego właściwe wnioski, a „magiczne” słowa złagodzą skutki. Bajka uczy podstawowych zasad dobrego wychowania- „proszę, dziękuję, przepraszam…”

Więcej…
 
Kapsuła czasu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„Nadejszła wiekopomna chwila…” Jakby to powiedział dobrze znany bohater komedii Sylwestra Chęcińskiego nadejszła wiekopomna chwila… stało się. W obecności mieszkańców przy budynku GOKiS 15 grudnia 2016 r. odbyła się uroczystość zakopania kapsuły czasu. Do kapsuły włożono listy od 68 mieszkańców, egzemplarze aktualnych gazet, płyty z filmem „Pociąg do Miłkowic”, zespołu „Trzy Pokolenia” oraz zdjęcia. Przez 24 lata będzie zakopana w ziemi i dopiero po tym czasie trafi do rąk adresatów.

Więcej…
 
Premiera bajki Babcia wie najlepiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Niezwykłą bajkę dla dzieci stworzyli i wystawili seniorzy ze Stowarzyszenia Kolejarz. Premiera przedstawienia „Babcia wie najlepiej” odbyła się w niedzielę 11 grudnia na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wydarzenie było częścią międzypokoleniowego projektu „Stacja Senior” współfinansowanego w ramach programu ASOS na lata 2014-2020.

Pomysł na scenariusz „Babcia wie najlepiej” zaczerpnięto z tradycyjnych baśni i bajek, które seniorzy pamiętali z dzieciństwa. Historia, którą opowiedzieli była kolażem wielu bajek. W czarodziejskim lesie spotkali się bohaterowie z różnych bajek – Czerwony Kapturek, Kot w butach z Jankiem, Jaś i Małgosia, Leśniczy, Baba Jaga, krasnale i wielu innych. Nad całością i zgodą w lesie czuwała super babcia, których wszystkich pogodziła w trakcie wspólnego wypieku pierników.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj45
W tygodniu48
W miesiącu808
Wszystkie42278

Kalendarz

maja 2017
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Kolporter RSS

feed-image Bądź na bieżąco