Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

Siedliska 6, 59-222 Miłkowice

NIP: 691-10-62-552

REGON: 004055251

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokismilkowice@poczta.fm


Konto: BS we Wschowie O/Miłkowice

03 8669 0001 2032 0320 5958 0001

Adres Biura:

ul. Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Dożynki Gminne w Gniewomirowicach - 27 sierpnia 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

dozynki_logoW ostatnią niedzielę sierpnia w Gniewomirowicach odbyły się Dożynki Gminne. Mimo wietrznej pogody i niepokojących prognoz gospodarzom udało się podziękować za tegoroczne plony.

Dożynki rozpoczęła Msza św. polowa, której przewodniczył ks. Tomasz Filipek w koncelebrze z ks. Stanisławem Kawzowiczem. Nie zabrakło wieńców dożynkowych oraz pocztów sztandarowych. Za muzyczną oprawę mszy św. odpowiadała Orkiestra Gminy Miłkowice pod przewodnictwem Piotra Koziara oraz zespół Trzy Pokolenia.

Po mszy nastąpiło oficjalne otwarcie i przywitanie gości przez Wójta Gminy Miłkowice Dawida Stachurę, który odebrał wypieczony z tegorocznych zbóż chleb przyniesiony przez starostów dożynek: Panią Sylwię Kozioł i Pana Tomasza Trupkiewicza.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Stoiska sołeckie pełne były domowych przysmaków, a o upieczonego dzika zadbał Sagan Myśliwski. Dla najmłodszych były atrakcje w postaci sześcio stanowiskowego eurobungee, zamków dmuchanych, kul wodnych, byka rodeo a także warsztatów historycznych. Tradycyjnie już odwiedziła nas Żandarmeria Wojskowa ze swoim sprzętem, można było skorzystać z m.in. z symulatora zderzeń. Starsi bawili sie doskonale podczas koncertów Orkiestry Gminy Miłkowice oraz zespołu Trzy Pokolenia. Wiele emocji i śmiechu wzbudził pojedynek sołectw tak zwana "sztacheta dożynkowa", w której wzięło udział osiem sześcioosobowych drużyn. Konkurencje jakie przeprowadzono to: przerzynka drzewa, jedzenie kaszy, jazda konna, slalom rowerowy w płetwach, picie na czas, gąsienica oraz bieg w spodniach. Aby dać każdemu szanse na zwycięstwo odbyła się konkurencja ostatniej szansy - szukanie jaj w sianie. W tym roku pierwsze miejsce przypadło sołectwu Miłkowice za co otrzymali kosiarkę spalinową z napędem oraz puchar przechodni. Drugie miejsce zajęło sołectwo Pątnówek w nagrodę otrzymali kosiarkę spalinową. Trzecie miejsce przypadło sołectwu Rzeszotary za co otrzymali kosę spalinową.

W między czasie ogłoszono wyniki konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejsze ciasto. Jury najbardziej spodobał się wieniec z sołectwa: Siedliska. Natomiast w cieście bezkonkurencyjna okazała się Pani Jolanta Górzyńska z Dobrzejowa.

Najwięcej emocji wzbudził koncert gwiazdy wieczoru zespołu Long & Junior. Nie było wolnego miejsca pod sceną, a każdy refren i tekst piosenki był głośno wyśpiewywany przez publiczność.

Muzyka towarzyszyła nam już do końca dożynek, do godziny 24 przygrywał nam DJ Stanisław. W przerwie zabawy mogliśmy podziwiać pokaz fajerwerków, który rozświetlił niebo nad Gniewomirowicami. Dożynki należy uznać za udane. Składamy serdeczne podziękowania za wkład finansowy i pomoc w organizację dożynek:

- Panu Tomaszowi Trupkiewiczowi,

- Państwu Sylwii i Marcinowi Kozioł

- Panu Marcinowi Muszyńskiemu - usługi wykończeniowe REMONTER,

- Pani Izabeli Wesołowskiej,

- Panu Kamilowi Tyrała,

- Pani Katarzynie Kobiak i Wojciechowi Kozioł,

- Państwu Marii i Edwardowi Szot,

- Panu Grzegorzowi Balickiemu - tynki maszynowe Haiko,

- Kołu Łowieckiemu "Dzik",

- Kołu Łowieckiemu "Miedziak",

- PHZ Zaprol Sp. z o.o.,

- zaangażowanym mieszkańcom Gniewomirowic z Panem Sołtysem Zenonem Dąbrowskim na czele.


 

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj25
W tygodniu29
W miesiącu474
Wszystkie67182

Kalendarz

lutego 2019
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Kolporter RSS