Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

ul. II Armii Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokis@ugmilkowice.net


Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach
Zapisz się na zajęcia z języka angielsiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

angielski2015


 
I koła turkocą, i puka i stuka – historia w kolei zaklęta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Roczny projekt miał za zadanie zwiększyć zaangażowania mieszkańców gminy Miłkowice oraz członków Stowarzyszenia Kolejarz w życie publiczne swojej miejscowości, gminy. Realizacja projektu zaangażowała zarówno młode osoby, jak też dorosłych mieszkańców oraz wolontariuszy.

Główny cel polegał na zwiększeniu zaangażowania społecznego 24 osób dorosłych i 12 młodych. Udało się to zrealizować dzięki spójnie dobranym działaniom, które zaproponowano uczestnikom. W fazie początkowej podczas stacjonarnych szkoleń z animacji społecznej uczono sztuki otwierania się na innych i angażowania w życie społeczne. Praca nad tą dziedziną dotyczyła też wyjazdu, gdzie pokazano jak być kreatywnym, wyznaczać nowe trendy, a przede wszystkim pracować na rzecz aktywnej integracji. Te warsztaty stały się początkiem działań i pozwoliły na otwarcie się tych grup społecznych, poprzez co efekt kolejnych działań był coraz bardziej zadowalający. Szanse młodych osób i dorosłych w porównaniu z takimi samymi osobami ze środowiska miejskiego wyrównały się poprzez zorganizowanie cyklu warsztatów, szkoleń - tj. szkolenia z aktywności (48 godz.), 3 dniowe szkolenie wyjazdowe, warsztaty z modelarstwa (100 godz.), warsztaty artystyczne (100 godz.), warsztaty kulinarne (20 spotkań). Młode osoby skorzystały z warsztatów obywatelskich (48 godz.), a od września do czerwca ćwiczyli podczas warsztatów Parkoura (160 godz.).

Więcej…
 
Nowe projekty w Miłkowicach. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

pociag_do_milkowic2015     plakat_asos2015

Kliknij na miniaturkę aby powiększyć


 
Kolej na bieg PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
„Kolej na bieg”, nie bez znaczenia jest nazwa biegu. Miłkowice to osada kolejarska, w której większość mieszkańców utożsamia się z historią węzła PKP Miłkowice. Pozostały piękne wspomnienia, które warto ocalić od zapomnienia.

W kolejarski deseń zorganizowano imprezę pod nazwą Kolej na Bieg. Były to pierwsze w historii gminy ogólnopolskie zawody w biegu przełajowym. Na starcie stawiło się 125 zawodników. W ramach biegu rozegrano zawody w kategoriach: open, wiekowe kobiet i mężczyzn, najszybsza/y mieszkaniec Gminy Miłkowice oraz Mistrzostwa Pracowników Kolei. Uroczystego otwarcia biegu dokonał Wójt Gminy Miłkowice p. Dawid Stachura oraz dyrektor GOKiS p. Anna Graf.

Więcej…
 
Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Informujemy, że w okresie wakacji Biblioteka oraz biura GOKiS będą czynne w godzinach od 8:00 do 16:00. 
DZIEŃ DZIECKA „MYŚLIWI DZIECIOM” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 6 czerwca 2015r. na terenie strzelnicy myśliwskiej w Dobrzejowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Myśliwi dzieciom”. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Miłkowice, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Legnicy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach. W pomoc organizacyjną włączyli się także włodarze sąsiednich gmin. Na festyn zaproszono dzieci z gminy: Miłkowice, Kunice, Chojnów, z Legnicy oraz wszystkich, którzy mieli ochotę tego dnia bawić się w skąpanym słońcem Dobrzejowie.

Więcej…
 
XV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych z Miłkowic i Rzeszotar PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

13 maja 2015 r. odbyła się już XV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów szkół podstawowych z Miłkowic i Rzeszotar. Od pierwszej edycji organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach.

Konkurs jest podzielony na dwie części: zmagania drużynowe - rozwiązywanie zadań z zakresu ortografii polskiej- oraz rywalizacja indywidualna o tytuł Mistrza Ortografii – pisanie ze słuchu.

Więcej…
 
WYNIKI NABORU NA WOLNE STANOWISKO GOSPODARZA NA OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W JEZIERZANACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Miłkowice, dnia 27 maja 2015r.

 

 

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU

NA WOLNE STANOWISKO

GOSPODARZA NA OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W JEZIERZANACH

 

 

Informujemy, że w wyniku zakończenia naboru na wolne stanowisko – gospodarza na ośrodku wypoczynkowym w Jezierzanach zostali wybrani:

1.Pan Krzysztof Napiórski zam. Miłkowice,

2.Pan Stanisław Wilczyński zam. Pątnówek.

 

Uzasadnienie:

 

Wybrane osoby w pełni spełniają wymagania dotyczące kwalifikacji do pracy jako gospodarz oraz posiadają doświadczenie w w/w pracy.

 

 

(-) Anna Graf

Dyrektor Gminnego Ośrodka

Kultury i Sportu 
Świąteczne kulinarne inspiracje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Okres przedświąteczny sprzyja kulinarnym inspiracjom. Gospodynie domowe pragną dopieścić podniebienia swoich domowników,  gości podczas uroczystości. Święta Wielkanocne to poszukiwanie nowych pomysłów, aranżacji stąd też w ramach miesięcznych cykli gotowania z Kołem Gospodyń Wiejskich prowadząca Pani Teresa Hapon przygotowała menu na nadchodzący okres.

Poniżej galeria zdjęć oraz przepisy kulinarne.

Więcej…
 
Jarmark Wielkanocny 2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielne popołudnie mieszkańcy gminy Miłkowice zostali zaproszeni na IV Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy, czyli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkolno-Gimnazjalny Zespół Szkół w Miłkowicach postarali się, aby atrakcji nie zabrakło.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Wczoraj23
W tygodniu34
W miesiącu1169
Wszystkie50420

Kalendarz

stycznia 2018
npwścps
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Kolporter RSS

feed-image Bądź na bieżąco