Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

w Miłkowicach

Siedliska 6, 59-222 Miłkowice

NIP: 691-10-62-552

REGON: 004055251

tel/faks: 76 8871 222

e-mail: gokismilkowice@poczta.fm


Konto: BS we Wschowie O/Miłkowice

03 8669 0001 2032 0320 5958 0001

Adres Biura:

ul. Wojska Polskiego 77

59-222 Miłkowice

Facebook

Biuletyn Informacji Publicznej

bip_logo_pomn1_grad

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach
"Babski wieczór" w Siedliskach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

dzien_kobiet20158 Marca dzień kobiet! "Babski Wieczór". 17:00, Sala GOKiS w Siedliskach (nr 6). Gwarantujemy niezapomniany czas pełen nastrojowej muzyki oraz konkursów i zabaw.
W programie: recital Pawła Orłowskiego / występy artystów: Trzy Pokolenia, Trio Instrumentalne, Wiktoria Tur, Melissa Fortwengel, Martyna Kostrąg.

Wstęp wolny! Zapraszamy tylko Panie


 
Kafejka po liftingu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Z przyjemnością informujemy, że zmieniamy się na lepsze. Mowa tutaj o zmianach wizualnych naszej kafejki internetowej, w której w ostatnim czasie przeprowadzono remont. Staramy się dostosowywać do rosnących potrzeb naszych użytkowników. Ponadto dzięki przystąpieniu do konkursu „Tablety w twojej bibliotece” udało nam się pozyskać nowy sprzęt.

Więcej…
 
Ruszył projekt "Kolej na książkę 2.0" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

mkidn_logo      logo_sdl    gokis-logo-bez-tla

Z satysfakcją informujemy, że do naszej gminie ponownie zawita fundacja Sztuka dla Ludzi, która w partnerstwie z tutejszym ośrodkiem kultury będzie realizowała projekt Kolej na Książkę 2.0.

W ramach projektu odbędzie się 60 godzin zajęć z: ceramiki (ozdabianie porcelanowych naczyń i tworzenie kafli), grafiki warsztatowej (technika linorytu i odbitki na bawełnianych torbach) oraz grafiki komputerowej (projektowanie i wykonanie przypinek). Zaplanowano także spotkanie z podróżnikami i pisarzami, performensy i inscenizacje teatralne prozy i poezji w miejscach publicznych. Natomiast na 8 maja zaplanowano Święto Biblioteki, na terenie której realizowane będą zajęcia. Na koniec, po wakacjach, na zewnątrz zostanie zainstalowana wystawa dokumentująca osiem miesięcy wspólnych akcji i działań artystycznych propagujących czytelnictwo, a młodzież wyruszy w teren i rozda współmieszkańcom własnoręcznie wyprodukowane przypinki promujące literaturę z ulubionymi cytatami, a także katalog dokumentujący „Kolej na Książkę 2”.

Przedsięwzięcie Kolej Na Książkę 2.0 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt potrwa od lutego do września 2015 r. 
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Fundacja Sztuka dla Ludzi zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "Kolej na książkę 2.0" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
kolej_na_ksiazke2

 
VII Festiwal Kolęd i Pastorałek - Siedliska, 17 stycznia 2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Takich tłumów w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Siedliskach nie było dawno. Wszystko przez organizacje 7. edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek. GOKiS przyjął do tegorocznej edycji rekordową liczbę 42 zgłoszeń z podziałem na solistów i zespoły. Tradycyjnie największe zainteresowanie było wśród kat. Solista szkoła podstawowa.

 

Więcej…
 
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jest taki dzień kiedy w całej Polsce otwierają się ludzkie serca. Mimo prywatnych spraw i "zabieganej" codzienności udało nam się wszystkim dokonać czegoś nadzwyczajnego. 23 Finał WOŚP jest już historią, ale nasza szczodrość i zaangażowanie będą zalążkiem budującym więź w sercach, nie tylko z potrzebującymi, ale i z lokalnym środowiskiem, które bardzo mocno włączyło się w organizację WOŚP.

Więcej…
 
Mikołaj zawitał do naszej Gminy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 5-13 grudnia w naszej Gminie gościł Mikołaj. W trakcie siedmiu spotkań rozdał dzieciom ponad 600 paczek. W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci bawiły się w rytm znanych i lubianych zabaw takich jak “kaczuchy” czy “stary niedźwiedź”. Po przybyciu święty został gorąco powitany przez dzieci i wciągnięty do wspólnych zabaw. Następnie wypytał dzieci czy były grzeczne i rozdał im prezenty.
Organizatorem spotkań był GOKiS Miłkowice, a fundatorem paczek Gmina Miłkowice.

Więcej…
 
DZIEŃ KOLEJARZA 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W ramach cyklicznych spotkań z emerytowanymi kolejarzami i ich sympatykami Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Kolejarz zorganizowali po raz szósty zabawę z okazji Dnia Kolejarza.

Więcej…
 
WYSTAWA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT KOLEJ NA KSIĄŻKE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W listopadowy poniedziałek (24 listopada br.) przed miłkowicką publicznością podsumowano projekt Kolej na Książkę. Projekt jak najbardziej osadzony w realia historyczne miejscowości, nierozerwalnie związanej z koleją. Po pięciomiesięcznych warsztatach, spotkaniach powstało mnóstwo naczyń i tabliczek ceramicznych, toreb płóciennych z wizerunkami literackimi, poduszek oraz cała masa przypinek, które uczniowie roznosili po naszej miejscowości. Kulminacyjnym punktem jest mural, który zdobi naszą miejscowość.

Więcej…
 
Mural ścienny w Miłkowicach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W Miłkowicach na budynku byłej przepompowni powstał MURAL ŚCIENNY, który ma promować bibliotekę jako miejsce przyjazne, tworzące środowisko osób rozwijających pasje, zainteresowania, rozwijających się intelektualnie, społecznie i odpowiedzialnie. Mural jest osadzony w historii wsi nierozerwalnie związanej z koleją. Główne hasło ukazujące przedsięwzięcia „kolej na książkę” w kontekście historycznych losów wsi (silny wpływ PKP) i w kontekście wybitnych osobowości literackich ma zachęcić do zapoznania się z literaturą i nietuzinkowymi ich autorami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 14

Wspierają nas

mkidn_logo

fww

polska_miedz

tauron_logo

logo_fio

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj25
W tygodniu29
W miesiącu474
Wszystkie67182

Kalendarz

lutego 2019
npwścps
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Kolporter RSS

feed-image Bądź na bieżąco